Spomienka muránskej kameniny

Výstava muránskej kameniny je ukážka výrobkov muránskej manufaktúry založenej Koháryovcami. Misy, taniere, kanvice, vázy a iné predmety dekorované rôznymi rastlinnými aj zvieracími motívmi bolo vyrábané pre všetky skupiny obyvateľstva a dostali sa do mnohých európskych krajín.

Táto jedinečná výstava mapuje časť tvorivej činností ľudí muránskej doliny.  Na výstave budú vystavené vzácne kusy z najstaršieho obdobia výroby- výrobky zdobené s rodovým erbom Koháry, viedenským motívom s prelamovaným okrajom a s motívom viničových listov.Výstava je zostavená zo zbierok Baníckeho múzea v Rožňave, Gemersko-malohontského múzea v Rimavskej Sobote, Múzea vo Svätom Antone, Východoslovenského múzea Košice a Múzea v Muráni. Po výstave v Rožňave a Rimavskej Sobote- gemerských centrách si ju môžete pozrieť aj v okrese Revúca v Mestskom múzeu v Jelšave.