Levanduľové dni Mestského múzea v Jelšave

03.07.2015

Je čas rozkvitnutých záhrad, tešia nás svojou farebnosťou a vôňou. Fialová záľaha drobných kvietkov levandule nám pripomína Stredomorie a francúzske Provensálsko.

Krásnu predstavu romantických diaľok nájdeme aj u nás v Mestskom múzeu v Jelšave, preto sme sa rozhodli pozvať verejnosť na Levanduľové dni Mestského múzea v Jelšave.10.a 11. 06.2015 sme predstavili levanduľu, jej liečivé účinky i kozmetické využitie. Dekoračné predmety s levanduľou nám doplnili i atmosféru v našej záhrade a nechýbala ani Levanduľová Hany Hegerovej. Keďže pozvanie prijali deti školského veku, pre mnohých to bolo prvé stretnutie s čarovnými účinkami liečivých bylín. Chutný bylinkový čaj z našej záhrady prišiel všetkým vhod.

Galéria obrázkov